Παρασκευή 23/09/2022

Από την 4η ώρα μέχρι το τέλος του προγράμματος ο καθηγητής χημικών μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας κ. Τσανακτσίδης Κωνσταντίνος και η ομάδα του παρουσίασε εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τις φυσικές καταστροφές, επικίνδυνα φαινόμενα και για ζητήματα πολιτικής προστασίας.

Παρασκευή 30/09/2022

Πραγματοποιήθηκαν δραστηριότητες για την Πανελλήνια ημέρα σχολικόυ αιλητισμού. Έγινε πεζοπορία για 2 χιλ. στον Άγιο Κωνσταντίνο της Αιανής και μετά οι μαθητές/τριες επέστρεψαν στο σχολείο. Αμέσως ξεκίνησαν αθλητικοί αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϋ κλπ. Το μεσημέρι ολοκληρώθηκε με επιτυχία η Πανελλήνια ημέρα σχολικιού αθλητισμού.

Παρασκευή 07/12/2022

Από την 4η διδακτική ώρα και μέχρι την 6η πραγματοποιήθκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβολίου του σχολείου και για τα πενταμελή συμβούλια των τριών τάξεων του Γυμνασίου μας.

Πέμπτη 13/10/2022

Συμμετοχή του σχολείου στις εξδηλώσεις απελευθέρωσεις της Αιανής που περιλάμβαναν εκκλησιασμό, δοξολογία, ομιλίες και χορευτικά.

Τετάρτη 19/10/2022

Πραγματοποιήθκε διδακτική επίσκεψη του σχολείου μας στο αρχαιολογικό μουσείου Αιανής για το πρόγραμμα "Ευρωπαϊκή Ημέρα Συντήηρησης της Πολιτισμικής Κληρονομιάς". Η εκπαιδευτική δράση αφορά αποκλειστικά μαθητές Γυμνασίου και η φετεινή εκδήλωσηέχει ώς τίτλο: Λίθος-Από τα αρχαία εργαλεία στο σύγχρονο λέϊζερ.

Παρασκευή 23/12/2022

Πραγματοποιήθηκε η γιορτή των Χριστουγέννων με παρουσίαση από τους μαθητές/τριες του σχολείου θεατρικής παράστασης, τραγουδιών και χορευτικού. Στην εκδήλωση συμμετείχαν το Προεδρείο και κάποια μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Αιανής.